Dokumentowanie wspomnień działaczy opozycji

dokumentowanie wspomnień działaczy opozycji

Fundacja im. Macieja Frankiewicza w szerokim zakresie swojej działalności zajmuje się działaczami antykomunistycznego podziemia, nie tylko poprzez pomoc w uzyskaniu statusu osoby represjonowanej za działalność opozycyjną w PRLu czy organizując akcję „Paczka dla opozycjonisty”.

Ocalić od zapomnienia

Czas upływa, pamięć bywa zawodna, wspomnienia bledną i często giną nie zapamiętane. Pragnąc ocalić te wspomnienia od zapomnienia, udokumentować działalność opozycji i zapisać je dla potomnych, aby były dostępne dla kolejnych pokoleń, Fundacja zajmuje się również dokumentowaniem wspomnień i relacji osób walczących o wolną Polskę.

Aktualności

Więcej informacji znajdą Państwo pod tagiem „dokumentowanie wspomnień” oraz kontaktując się bezpośrednio z Fundacją.

dokumentowanie wspomnień działaczy opozycji